romania

meniu pentru vremuri de criza

meniu pentru vremuri de criza
data primei publicari: 10 apr 2009
voturi: 61 Da o nota de la 1 la 10 acestei caricaturi
nota: 7.64 12345678910
• Felul 1: lingura. Felul 2: furculita. Desert: cutitul. Aurul e cel mai bun.
• Tort facut sub forma de tacamuri de bucatarie... A la MasterChef.
• Buune tacâmurile dee...mâncat!
• Fier forjat!
• azi la masa... tacamuri
• mata roman ii sunt cei mai tari !!!
• reteta asta e traditionala din cartea de bucate a romanilor!
• Mda... ce sa spun, naspaa :d :-q
• pentru acest fel de mancare, nici nu ai nevoie de tacamuri
• meniu mixt
• nasparliu rau de tot
• mi`o facut pofta :))
• naspa
• Ce sa faca si romanu in vreme de criza? :)) :))
• nu doar ficatul are fier
• In Postul Pastelui este interzis sa mananci fier... !
• frumos poate sa isi manance si curu cand gata
• Aspectul aminteşte de vremea când în măcelării se vindea ce se vedea: adică doar cârlige
ai simtul umorului ?
concurs de umor cu caricaturi - ce se mai gaseste prin garla
Ai simtul umorului ?

• Concurs de poante

• Au fost alese cele mai bune propuneri pt fiecare caricatura, iar poanta castigatoare a fost inclusa in desenul final.

• Toate poantele au fost scrise de vizitatorii site-ului.
bancuri ilustrate
banc ilustrat - Cadavrul domnului Schwartz
Cadavrul domnului Schwartz
Un medic legist lucra tarziu in noapte.

Examina cadavrul d-nului Schwartz, inainte de a fi incinerat, si a facut o descoperire uluitoare.

D-nul Schwartz avea cel mai mare penis pe care il vazuse vreodata.

" Imi pare rau... comenta legistul, dar nu te pot incinera cu tot cu asa o scula impresionanta... Trebuie sa o pastrez pentru posteritate".

Si, harst! o taie, o puse intr-o cutie si o lua acasa.

"Sa iti arat ceva de necrezut!" ii spuse el sotiei deschizand cutia.

" Dumnezeule! exclama aceasta. A murit Schwartz !!! "
cartoon world - caricaturi desenate de alti autori
caricatura de miroslav bartak
miroslav bartak
bancuri ilustrate
banc ilustrat - Cazul cu noptiera in tribunal
Cazul cu noptiera in tribunal

Sotul:

- Intru in casa si-mi vad femeia in pielea goala pe pat, geamul deschis, ma uit pe geam si vad pe unul in chiloti, alergand. Iau noptiera si arunc dupa el.

Sotia:

- Era cald. M-am dezbracat, am deschis geamul. Vad cum intra sotul meu furios si fara sa zica ceva arunca cu noptiera prin geam.

Victima:

- Eu sunt sportiv. Alerg in fiecare zi pe acel traseu. Intorc capul si vad cum zboara o noptiera spre mine.

Martorul:

- Eu nici nu stiu ce caut aici!!! Stateam linistit in noptiera...